Zpět do obchodu

Registrace

Karpální tunely na rukou

aneb jak na syndrom karpálního tunelu. Co jsou karpální tunely na rukou a proč nás bolí? Proč ztrácíme cit v prstech a dlani? Je operace opravdu řešením? Níže se dozvíte odpovědi na tyto otázky a také pár zkušeností z praxe s našimi klienty. Pojďme tedy přímo k věci.

Potíže s karpálními tunely na rukou, odborně „ syndrom karpálního tunelu” patří k takzvaným úžinovým syndromům, to znamená, že periferní nervy jsou utlačovány okolními strukturami. Udává se, že postihuje asi 4% populace, ale soudě podle situace v okolí i reakcí na našich stránkách to bude pravděpodobně daleko více. Ženy bývají postiženy několikrát častěji než muži, nejvíce okolo 45.- 60. roku věku.

Mezi hlavní projevy syndromu karpálního tunelu patří bolest ve dlani a prstech, porucha hybnosti prstů, jejich tuhnutí, mravenčení, brnění a trnutí rukou. Tyto problémy se objevují nejčastěji v noci. Otázka za milión je „Proč?”. Díky tomu, že pracujeme s velmi speciální technologií, můžeme hledat i ty příčiny, které nejsou na první pohled vidět. A po nějaké době jsme našli.

Nejčastěji se jako příčiny syndromu karpálního tunelu uvádí déletrvající napětí šlach rukou, namáhavá práce s prsty a opakované pohyby – nejčastěji klikání myší při práci s počítačem, dále opakované pohyby – řidiči, hudebníci, mechanici atd… Zajímavé je, že (snad kromě práce na počítačích) se obvykle uváděné rizikové profese vyskytují na zemi více jak sto let i více a masivní potíže s karpálními tunely donedávna nebyly zaznamenány. Podle „oficiální“ teorie by třeba v Baťových manufakturách s karpálními tunely museli mít potíže všichni dělníci opakující stále stejné pohyby. Také radiotelegrafisté na poštách a v armádě, či úředníci od dob první republiky, kteří vysílali morseovku celé dny a „klikali“ u toho jako o život, by museli mít podobné potíže. A nic. Hledejme tedy příčinu jinde.

Jiný pohled na syndrom karpálního tunelu

Ve své praxi jsem se zaměřil na zajímavý jev. Každá tkáň našeho těla potřebuje dostávat živiny. Ty jsou do zápěstí (a každé jiné části těla) přinášeny krevním kapilárním prouděním. Krev po transportu a vyložení živin na správném místě „naloží” buněčný odpad, který odnese pryč z těla. Pokud proudění krve nějak „zadrhává“, tkáň nedostává svou dávku živin a současně je zanášena hromadícím se buněčným odpadem. Když takovýto stav trvá delší dobu, přichází bolest, vznikají záněty karpálního tunelu, sníží se citlivost prstů a nastává ono trnutí.

Analýza u mnoha našich klientů ukázala, že za omezení kapilárního proudění s následnými obtížemi může především všudypřítomná vysokofrekvenční elektronika, namátkou třeba myši, mobily, tablety a jejich vyzařování. Jak k tomu dochází?

V každé části našeho těla proudí energie – to objevili už velmi dávno staří číňané. My jsme zjistili, že tato energie proudí podle určitých pravidel a vytváří v nás zdravé energetické prostředí. Vysokofrekvenční záření moderní elektroniky, jako jsou mobilní telefony, počítače a počítačové myši rezonuje s naším vnitřním energetickým prostředím a narušují je. Tím je následně narušováno plynulé proudění tělních tekutin a také jejich kvalita. Výsledkem těchto pochodů jsou špatná tkáňová regenerace i obtíže s karpálními tunely. Nejprve bývají občasné, nakonec chronické.

Oficiální místa sice tvrdí, že vysokofrekvenční elektromagnetické záření zdraví neškodí, ale to o cigaretách a azbestu tvrdily také a dnes už o jejich škodlivosti rozhodně nikdo nepochybuje. Jako obvykle jde především o obchod a peníze. Nám ale stačí, že konečně známe příčinu a můžeme pracovat na vyřešení.

Řešení obtíží s karpálními tunely na rukou

Logické řešení se nabízí skoro samo – správně nastavit energetické prostředí v oblasti zápěstí, aby energie správně proudila. To jsou ideální podmínky pro nastartování procesu tkáňové regenerace. Pro tyto účely jsme vyvinuli speciální bioinformační mast CarT, která harmonizuje a opravuje energii v zápěstí tak, abychom se cítili lépe. Více informací o masti se dozvíte zde: CarT.

Co také pomůže je používání energeticky neutralizované myši, která neškodí lidské energii. Její vývoj trval několik měsíců, ale podařil se. Najdete ji pod názvem Myšikus.

Praktická doporučení

Preventivní kroky, které můžete udělat v rámci situačních možností.

  1. mobilní telefon kromě krátkého telefonování používat položený na stole.
  2. mít počítač vždy od sebe minimálně 3/4 metru.
  3. nemít ruce nad notebookem, použít externí klávesnici na kabel, nikdy ne bezdrátovou.

Více praktických doporučení pro zlepšení své energie najdete na www.viae.cz v sekci „O nás > Praktická doporučení

 

Pevné zdraví přeje

Libor Bednařík

Zpět do obchodu